نقد و بررسی قرص گلیزایم بهستان بهداشت

هضم غذاهای حاوی گلوتن ممکن است برای افراد سخت باشد. در این زمینه محصولاتی به عنوان مکمل گوارشی وجود دارند که می‌توانند این زنجیره گلوتن را شکسته و به هضم آن کمک کنند. اما طبق تحقیقات انجام شده این سری محصولات نمی‌توانند به طور کامل گلوتن را تجزیه کنند. از این رو مشکلات گوارشی و هضم آن همچنان باقی می‌ماند. حال قرص گلیزایم بهستان بهداشت به عنوان یک آنزیم جدید با کاهش باقی مانده گلوتن در معده برای حمایت از سبک زندگی سالم به شما کمک می‌نماید.

این ترکیب گلوتن غنی از پرولامین را به قطعات کوچک‌تری تجزیه می‌کند و اولین و تنها آنزیمی است که در تجزیه گلوتن موثر عمل می‌کند. قرص گلیزایم هم در وعده‌های غذایی کم کالری و هم در وعده‌های غذایی پر کالری موثر عمل می‌کند. حتی در شرایط ناملایم معده نیز عملکرد موثری دارد. بنابراین قبل از غذا خوردن تنها یکی از قرص‌های گلیزایم را مصرف کنید و اجازه دهید نقش خود را در تجزیه گلوتن انجام دهد.  مطالعه مقاله “او آر اس” را پیشنهاد می‌کنیم.

قرص ضد گلوتن گلیزایم چه عملکردی دارد؟

گلوتن در طیف وسیعی از غذاها وجود دارد اما در بعضی از غذاها به وضوح یافت می‌شود. گلوتن پروتئینی است که به نان‌ها و سایر غلات استحکام و بافت مناسبی می‌دهد. در نظر داشته باشید به صورت کلی پروتئین‌ها از اسیدهای آمینه ساخته شده‌اند و بیشتر آن‌ها توسط آنزیم‌های گوارشی طبیعی بدن ما تجزیه می‌شوند. آنزیم گوارشی پروتئین را به پپتیدها و اسیدهای آمینه تقسیم نموده تا قابل جذب در بدن شوند. اما گلوتن با پروتئین‌های دیگر تفاوت دارد. پروتئین گلوتن حاوی بسیاری از اسیدهای آمینه پرولامین است.

به همین خاطر پروتئینی که پرولامین بسیاری داشته باشد، هضم بسیار دشواری نیز دارد. از این رو زمانی که گلوتن در معده به صورت کامل تجزیه نشود، بقایای آن در روده کوچک می‌تواند واکنش‌های حساسیتی متعددی در افراد حساس به گلوتن ایجاد کند که شامل مشکلات گوارشی مانند نفخ، اسهال و واکنش‌های حسایت پوستی می‌شود. در چنین شرایطی قرص Glrzyme بهستان بهداشت مناسب افرادی است که از یک رژیم غذایی فاقد گلوتن یا با گلوتن محدود پیروی می‌کنند.


ویژگی های قرص گلیزایم بهستان بهداشت

  • جلوگیری از ایجاد مشکلات گوارشی مانند نفخ و اسهال
  • پیشگیری از واکنش‌های حساسیت پوستی
  • مناسب برای افراد حساس به گلوتن
  • کمک به هضم گلوتن موجود در غذا

چطور مصرف کنیم

1-3 عدد قرص گلیزایم بهستان ابتدای هر وعده غذایی با توجه به حجم وعده غذایی و یا طبق دستور پزشک مصرف شود.


لطفا دقت کنید

فراورده را در بسته بندی اصلی، دمای کمتر از 30 درجه سانتی گراد و دور از رطوبت نگهداری کنید.

این مکمل جایگزین یک رژیم غذایی فاقد گلوتن نبوده و جهت پیشگیری یا درمان بیماری سلیاک نیست.

قرص گلیزایم بهستان بهداشت را دور از دید و دسترس کودکان نگهداری نمایید.

این فراورده یک مکمل است و جهت پیشگیری، تشخیص و درمان نیست.

از مصرف فراورده بیش از مقدار توصیه شده بپرهیزید.

موارد منع مصرف

چنانچه مبتلا به زخم‌های دستگاه گوارش و یا بیماری‌های زمینه‌ای هستید یا در صورتی که عمل جراحی پیش رو دارید، پیش از مصرف قرص گلیزایم بهستان پزشک خود را مطلع سازید.

در صورتی که به هر یک از اجزای این فراورده حساسیت دارید، از مصرف آن خودداری کنید.

مصرف قرص گلیزایم در افراد زیر 18 سال صرفا با تجویز پزشک امکان پذیر است.

مصرف در دوران بارداری و شیردهی

اثرات جانبی این فراورده در دوران بارداری یا شیردهی بررسی نشده است. چنانچه باردار یا شیرده هستید، پیش از مصرف با پزشک خود مشورت کنید.

عوارض جانبی

حساسیت یا آلرژی با مصرف قرص glezyme بهستان بهداشت گزارش شده است. در صورت بروز هرگونه واکنش حساسیتی، مصرف را قطع کنید.

تداخل دارویی

در صورت مصرف همزمان با داروهای ضد انعقاد یا رقیق کننده خون، داروهای ضد التهاب و یا سایر فراورده و داروهای دیگر، قبل از مصرف با پزشک یا داروساز داروخانه آنلاین مثبت سبز مشورت کنید.


جدول ترکیبات به ازای هر قرص

ترکیبات مقدار در هر وعده روزانه درصد نیاز مصرف روزانه
پرولیل الیگو پپتیداز 26.666PPI **

*نیاز مصرف روزانه از طرف شرکت سازنده مشخص نشده است.

**درصد مصرف روزانه از طرف شرکت سازنده مشخص نشده است.

g = گرم  /  mg = میلی گرم  /  µg یا mcg = میکروگرم  /  IU = واحد بین المللی